INFINI ( FRAKSİYONEL RADYOFREKANS)ALTIN İĞNE

Altın iğne, radyofrekans enerjisinin iğneler yoluyla kullanıldığı bir yöntemdir. Asıl adı Fraksiyonel İğneli Radyofrekans’ dır. İşlem için kullanılan iğnelerin altınla kaplı olmasından dolayı Altın İğne olarak da adlandırılmıştır.

Mikro-iğneler ile donatılmış olan radyofrekans cihazının akım çıkışı sağlayan ünitesi derinin üst tabakası olan epidermisi atlayıp, dermis denen orta tabakaya ulaşmaktadır. Kullanılan iğnelerin uzunlukları 0.5 ile 3.0 mm arasında değişmektedir. Bu yöntem de yapılan bir yeni aşama ise akımın tüm iğne boyunca değil, yalnızca iğnenin ucundan verilmesidir. Radyofrekans enerjisinin altın iğneler ile doğrudan dermis tabakası içine aktarılması sonucu burada oluşan koagülasyon ile kolajen liflerinde hızlı bir parçalanma sağlanır. Bunun sonucu yeniden organize olan lifler kısa bir süre içinde kasılmayı, toparlanmayı sağlayacak şekle gelirler. Fibroblast hücrelerinin uyarılması ile de yeni kolajen üretimi başlatılır.

 Böylece çok daha az hasar ile çok daha güzel sonuçlar alınmaktadır.Bu işlemde derinin üst tabakası hasar görmediği için yan etki riski son derece düşüktür ve iyileşme süresi kısadır.

Kullanım amaçları

 • Cilt Gençleştirmek ve Kırışıklık Tedavisi,

Yüz, boyun, dekolte bölgesi sarkmaları

Yüz ve boyun gençleştirme

Yara izi (skar) tedavisi

Sivilce izlerinin tedavisi

Cilt lekelerinin tedavisinde

Gebelik çatlaklarının tedavisi

Kilo alıp verme gibi çeşitli nedenlere bağlı oluşan çatlakların tedavisi

Kol ve bacaklardaki sarkmaların tedavisi

Gözeneklerin sıkılaştırılması

İğneli Radyofrekansın (Altın İğnenin) Avantajları Nelerdir?

Derinin üst tabakası etkilenmediği için iyileşme süresi çok hızlıdır. Ertesi gün gündelik hayata devam edilebilir.

Leke riski son derece düşüktür.

Yaz aylarında bile güvenle uygulanabilir.

Ten rengi koyu olanlarda bile uygulanabilir.

İğne derinliği ayarlanabilir olduğundan RF enerjisi istenilen derinlikte verilebilir. Bu da daha güvenilir bir uygulama demektir.

Derinin 3.5 mm derinliğine kadar inilebildiğinden sıkılaşma etkisi de vardır.

İşlem hasta açısından konforludur. Uygulama yapılacak alan önce anestezik bir kremle uyuşturulur. 30 dakika kadar beklenir. Yüz antiseptik bir solüsyonla silinir. Tüm yüz uygulaması yaklaşık 20 dakika sürer. İşlem sonrasında hastanın yüzünde güneş yanığına benzer bir kızarıklık ve hafif bir ödem olur. İşlemin ardından PRP veya kök hücre içeren serumlar uygulanabilir. Bu uygulama işlemin etkinliğini daha da arttırır. Ertesi gün makyaj yapılabilir.

İğneli Radyofrekans (Altın İğne) Sonrası sizi neler bekliyor?

İşlemin hemen ardından başlayan kızarıklık ve hafif ödem genellikle bir gün sonra kaybolur. Bazı hastalarda daha agresif çalışıldığında bu süreç 2-3 gün devam edebilir. Bu uygulamalarda rahatsız etmeyecek derecede hafif bir soyulma da olabilir. Ancak ertesi gün işe gitmeye veya günlük aktivitelere devam etmeye engel bir görünüm söz konusu değildir. Deride yenilenme ve sıkılaşma gibi etkiler 4-6 haftada ortaya çıkar aktivitelere devam etmeye engel bir görünüm söz konusu değildir. Deride yenilenme ve sıkılaşma gibi etkiler 4-6 haftada ortaya çıkar