3D RADYOFREKANS

Radyofrekans Lipoliz (Reaction)

 

Reaction son dönem estetik tedavisinde kullanılan yepyeni bir radyofrekans olarak tanımlanabilir. Cilt sıkılaştırma ve vücut şekillendirmede kullandığımız radyofrekans tedavisi Reaction ile anında gözle görülebilir sonuçlar elde edilmesini mümkün kılar.

Reaction Radyofrekans hangi durumlarda uygulanır?

Reaction cilt sıkılaştırmak için kollojen ve elastin üretimini harekete geçirir ve vücut sıkılaşıp pürüzsüzleşir. Lipoliz dediğimiz reaksiyon ile dermal yapıyı güçlendirip selülitleri yok eder. Kol, karın ve basen çevresini incelterek bu bölgeleri sıkılaştırarak şekillendirir.

Reaction Radyofrekans hangi avantajları sağlar?

Kliniğimizde kullandığımız Reaction’nın özelliği 3 farklı frekans kanalını bulundurmasıdır. Bunun yanında 4. bir boyut olarak tek bir atışla 3 radyofrekansı bir araya getiren çoklu kanal modu bulunmaktadır. Bunların kullanıcılara ve hastalara getirdiği en büyük avantaj her bir frekans kanalı tam olarak belirli bir penetrasyon derinliğini hedefler.

4. mod olarak tanımladığımız modda, radyofrekans aynı anda bütün dermal katmanlardan geçerek cilt katmanlarının orta ve derin seviyelerini tam penetrasyonla tedavi eder. Tedavi edilen vücut bölgesine göre kanal modunu seçebilme özgürlüğü konforlu ve güvenilir bir tedavi sunarken, etkin sonuçlar alınmasını sağlar.

Reaction’da radyofrekans etkisinin yanında vakum terapi özelliği sayesinde tedavinin etkisi artar ve geniş bölgelerde radyofrekans enerjinin daha derine etki etmesini sağlar.

Reaction estetik sistemi 3 adet dönüşümlü kullanılan tedavi başlığı içermektedir:

- Face kontur / yüz programları
- Body kontur / vücut uygulamaları
- Cilt sıkılaştırıcı başlık

Cilt sıkılaştırma ve selülit tedavisinde hastalarımızın ihtiyacına göre tedavi programları yapılır. Ortalama 6 - 8 seanslık programlar verilir ve sıklığı haftada bir olur. Maksimum uygulama süresi 20 dakikayı aşmaz.

Yüz uygulamalarında da yine cilt tipine ve hastanın ihtiyacına göre programlar yapılır. Ortalama 6 - 8 seans olarak düzenlenen programlarda seans aralıkları 40 yaş üzeri hastalar için haftada 1 seans, 30 - 35 yaş arası hastalar için ise 15 günde bir olarak düzenlenir. Radyofrekans mezoterapi ve karboksiterapi gibi tedavi yöntemleri ile de kombinlenebilir, bu sayede de daha çabuk ve etkin bir tedavi sağlar.